Meizu 21 Note: Ekran parlaklığı artırıldı, işlemci performansı düştü

Meizu‘nun akıllı telefon pazarından çekildiği iddiaları doğru değil. Şirket, yapay zeka ürünlerine odaklanmasının yanı sıra akıllı telefon üretimine de devam ediyor. Son modeli Meizu 21 Note, bugün saat 14:30’da Çin’de tanıtılacak. Lansman öncesinde Weibo’daki duyumcu Digital Chat Station, cihazın hemen hemen tüm önemli özelliklerini açıkladı.

Meizu 21 Note‘un iddia edilen özellikleri arasında 6.78 inçlik düz AMOLED ekran, 1.5K çözünürlük ve 144Hz yenileme hızı bulunuyor. Ekran, 5000 nit tepe parlaklığa ulaşabiliyor ve 2160Hz yüksek frekanslı PWM karartma desteği sunuyor. Ekranın dört tarafında eşit genişlikte çerçeveler mevcut ve ekran içinde optik parmak izi okuyucu bulunuyor.

Ancak bu model, performans açısından biraz gerileme gösteriyor çünkü Snapdragon 8 Gen 2 yonga setine sahip. Geçen yıl piyasaya sürülen Meizu 21 ve Meizu 21 Pro ise Snapdragon 8 Gen 3 yonga setiyle geliyor. 8 Gen 2 yonga seti 16GB bellek ile destekleniyor. Cihazda ağır yüklerin üstesinden gelmek için 5000 mm² VC soğutma sistemi bulunuyor. Telefon 5.500 mAh. bataryaya sahip ve 66W kablolu hızlı şarjı destekliyor.

Meizu 21 Note: Ekran parlaklığı artırıldı, işlemci performansı düştü

Meizu 21 Note, cam ön ve arka yüzey ile metal çerçeveye sahip olup, beyaz ve siyah renk seçenekleriyle sunuluyor. Arka tarafta RGB halka LED flaş ile birlikte çift kamera sistemi bulunuyor. Duyumcuya göre telefon 8.2 mm kalınlığında ve 205 gram ağırlığında.

Diğer yandan Meizu 21 modeli, biraz daha küçük bir ekran olan 6.55 inç boyutunda ve 2340 x 1080 çözünürlüğünde geliyor. Bu ekran, 120Hz yenileme hızı ve 1920Hz PWM karartma desteği sunuyor ve 1800 nit tepe parlaklığa ulaşabiliyor. Ayrıca, akıllı mor ve keskin mavi gibi daha fazla renk seçeneği sunuyor.

Meizu, akıllı telefon pazarında hem teknik özellikler hem de tasarım açısından dikkat çeken modeller üretmeye devam ediyor. Kullanıcılar, cihazların performansı ve estetiği konusunda farklı tercihlere sahip olup, bu yeni modelle ilgili beklentilerini karşılayabilir. Bu durum, markanın sektördeki konumunu güçlendirmeye devam edeceğinin bir göstergesi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir