Sabah yazarı çağrıda bulundu: Denize alkol kontrolü gelsin

Sabah yazarı Funda Karayel, “Denizde alkol kontrolü şart” başlıklı yazısıyla Bodrum’da yaşanan deniz kazalarının yeterli kontrol yapılmadığı gerekçesiyle yaşandığını ileri sürdü. Funda Karayel yazısında, “Bodrum’da karada olduğu kadar denizde de güvenliğin sağlanması büyük önem taşıyor. Bodrum’da deniz kazalarının en önemli sebeplerinden biri alkollü bot kullanımı.”

Önceki yıllarda yaşanan olayların tekrarlanmaması için Sahil Güvenlik Komutanlığının alkollü bot kullanımıyla ilgili denizde çevirme yapması gerektiğini belirten Karayel şöyle devam etti:

“Neden?” diye sorarsanız söyleyeyim. Bodrum koylarında duran yüzlerce teknenin personeli ne yazık ki teknedekileri eğlenme mekanlarına bırakmıyor. Zodyak botları teknenin sahibinin çocukları kullanıyor. Alkolü çok kaçıranlar tekneye dönerken son sürat botlarını kullanıyor ve maalesef kazalara sebebiyet veriyor.”

GOLF ARABALARI DA KONTROL EDİLSİN

Funda Karayel, golf arabalarını kullananların da benzer kazalara davetiye çıkardığın ifade ederek, “Aynı şekilde golf arabalarıyla mekanlara gidenler var! Kimse o arabaları kullananları alkollü mü değil mi diye çevirmiyor! Bodrum’da acilen hem denizin hem de site içlerindeki golf arabası kullanan gençlerin denetlenmesi gerekiyor” dedi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir