Türk Hava Yolları’nın İran ofisi önce kapatıldı sonra yeniden açıldı

Türk Hava Yolları’nın (THY) İran ofisi dün zorunlu başörtüsü kuralının ihlali gerekçesiyle kapatıldı. Söz konusu kararın Erdoğan-Pezeşkian telefon görüşmesinin hemen ardından alındığı vurgulandı.

THY OFİSİ MÜHÜRLENDİ

İran Kültür Devrimi Yüksek Konseyi Üyesi İbrahim Suzançi, 8 Temmuz 2024 tarihindeki Erdoğan-Pezeşkian görüşmesinden sonra THY’nin İran ofisinin kapatıldığını söyledi. Kapatma kararını tebrik telefonuyla ilişkilendiren Suzançi, “Yönetme sanatı: Bugün Erdoğan, ilişkilerin düzelmesi umuduyla gelecek dönem Cumhurbaşkanını aradı ve bir saat görüştü. Başörtüsü nedeniyle bugün Türk Hava Yolları ofisi mühürlendi. Bir tesadüf olsa gerek.” yorumunda bulundu.

Güney Azerbaycan’ın basın servisi GünazTv’nin gündeme getirdiği haberde, analistlerin Pezeşkian’ın mağlup rakibi Said Celili’ye yakın radikal muhafazakarlar tarafından kasıtlı olarak yaptığı yönünde ilgili değerlendirmelerin bulunduğu belirtildi.

YENİDEN AÇILDI

Yaşanan durum, Türk ve Dünya basınında geniş yankı uyandırırken Tahran’daki ofisi mühürlenen THY cephesinde kritik bir gelişme yaşandı. İranlı yetkililerin mühürlediği THY Tahran ofisi, yaşanan sorunların çözülmesi ile yeniden hizmete girdi.

patronlardunyasi.com

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir